Preskočiť navigáciu Mapa stránok Prehlásenie o prístupnosti Aktuality

Aktuality

MDD - súťaž

MDD - súťaž

Medzinárodný deň detí

 

Prvého júna sa klasicky oslavuje sviatok všetkých detí, ani tento rok tomu nebude inak, no kvôli aktuálnej situácií v trochu pozmenenej forme. 117. zbor sv. Františka z Assisi v spolupráci s Obecným úradom v Dolnej Súči a materskou školou si pre vás pripravili súťaž Krížom - krážom. 

            Princíp súťaže: 

 • V priebehu 3 dní (štvrtok, piatok a sobota) budú zverejnené na Facebooku (v skupine Dolná Súča) a stránke obce Dolná Súča a stránke materskej školy indície. Indície sa zverejnia vždy na pravé poludnie (12:00).
 • Pomocou indície musíš identifikovať miesto, kde by sa mohol nachádzať QR kód alebo jedna z rozprávkových postáv. Informácie na mieste budú zverejnené 24 hodín, v sobotu to bude 36 hodín.

Kto môže súťažiť:

 • Súťaž bude mať 2 kategórie:
 1. kategória: 

Cieľ: Získaj všetky rozprávkové postavičky ukryté v súčanských lesoch!

Je určená pre mladšie deti, a preto je aj jednoduchšia. Nie je potrebný smartfón. Úlohou 1. kategórie je hľadať na miestach rozprávkové bytosti. Na každom mieste nájdu obrázok, ktorý vyfarbia a nalepia na papier, na ktorý zozadu napíšu svoje meno a adresu. Tieto papiere vhodia do schránky, ktorá bude pri úradnej tabuli pri vstupe do obecného úradu.Schránka bude dostupná pred kultúrny domom od nedele rána.

 1. kategória: 

Cieľ: Získaj tri mená významných osobností Dolnej Súče!

Je určená pre staršie deti, na jej plnenie je potrebný smartfón. Úlohou 2. kategórie je vydať sa po stopách známych i menej známych osobností Dolnej Súče. Na každom mieste nájdu QR kód (Návod ako na to nájdetu, keď kliknete tu.od 2,00min. - aplikáciu na čítanie QR kódov si môžete stiahnuť vo vašich smartfónoch buď cez Google play - androit alebo cez App Store - v IOSe). Pod každým QR kódom sa ukrýva krátky odkaz, ktorý ich dovedie k menu osobnosti, ktorej je venované toto miesto. Vašou úlohou bude napísať tieto tri mená na papier, ktorý vhodíte do schránky  pred obecným domov, ktorá sa tam bude nachádzať od nedele rána. Nezabudnite pridať svoje meno a adresu, aby sme ti mohli odovzdať cenu.

 • Pre všetkých, ktorí sa zúčastnia je pripravená odmena a pre troch vylosovaných z každej kategórie čaká väčšia cena (napr. Lego, jazda na koni, mikroskop, vstup do lanového parku…). 
 • V súťaži je povolená pomoc rodičov a iných osôb, nie však medzi účastníkmi.
 • Súťaž trvá do pondelka 12:00. Potom už nebude možné vhodiť odpovede do schránky a prebehne losovanie, ktorého výsledky budú zverejnené na Facebooku a stránke obce Dolná Súča. 

Okrem tejto súťaže je pripravené i prekvapenie na pondelkové popoludnie, o ktorom budeme ešte bližšie informovať.

            Tak neváhaj a zapoj sa aj ty!

 

PRAVIDLÁ HRY

 • Úlohu plní každý sám za seba!
 • 1.kategória - si môže zobrať pripravený obrázok (1ks) 
 • 2.kategória - si môže QR kód odfotiť, avšak nesmie s nim nijakým spôsobom manipulovať 
 • Indícia bude na mieste vždy len stanovený čas, ktorý zverejníme
 • Získané indície nesmie účastník ďalej nikomu posielať ani inak šíriť!
 • Pri presune na miesto treba dodržiavať pravidlá cestnej premávky!
 • Pri získavaní indícií je potrebné dodržiavať opatrenia súvisiace s COVID-19, to znamená nedotýkať sa indície, nestretnúť sa pri indícii s iným človekom, mať nasadené ochranné rúško, po návrate domov si dôkladne umyť ruky!

 

 

Fotogaléria
MDD - súťaž MDD - súťaž MDD - súťaž MDD - súťaž
Ochrana osobných údajov