Preskočiť navigáciu Mapa stránok Prehlásenie o prístupnosti Aktuality

Podujatia

Charitatívny vianočný bazar

Milí spoluobčania, priatelia,

Miesto konania:

Dolná Súča, námestie

Charitatívny vianočný bazar

dňa  14.12.2019 o 14,00 hod. sa v našej obci uskutoční už po niekoľkýkrát vianočný bazar na námestí . Aj tento rok sa podujatie bude niesť v duchu pomoci druhým. Počas sobotného popoludnia sa na pódiu predstaví niekoľko domácich i cezpoľných účinkujúcich, ktorí pre nás pripravia krásny program aby vniesli tak do našej obce kúzlo Vianoc. Vianočná hudba sa tichúčko zakráda do našich sŕdc a dotvára sviatočnú atmosféru. Toto očarujúce obdobie vníma každý inak. Teší nás, že mnohí z Vás sa zúčastňujú tejto akcie so zámerom zakúpenia si ručných výrobkov či nejakej dobroty, čím  priamo pomôžu niektorým finančne či zdravotne znevýhodneným rodinám v našej obci. Výťažok z tejto akcie v tomto roku pôjde pre deti so zdravotným znevýhodneným Miška Straku a Matúška a Tomáška Pagáčovcov. Vám všetkým, ktorí  akokoľvek prispejete zo srdca ďakujeme. Veď predsa Vianoce sú sviatky pokoja a lásky. Naozajstný pokoj Vianoc pre mnohých začína zdobením stromčeka, keď polia, lúky a strechy domov sú pokryté ligotavou snehovou perinou. Za oknami poletujú krásne snehové vločky, akoby poletovalo páperie. Mráz kreslí prekrásne obrazy na sklá okien. Tento čas sa podobá tej najkrajšej rozprávke. V tento deň sa každý snaží byť dobrý a milý. Plamienok vianočnej sviečky, vôňa medu, oblátok a cesnaku vytvárajú neopakovateľné chvíle. Ožívajú staré tradície a každému sa plnia túžobne očakávané priania.

Avšak dnes je na svete mnoho ľudí, ktorí sú mrzutí a uponáhľaní z každodenného kolotoča. Naopak na Vianoce akoby sa tento každodenný kolotoč zrazu spomalil. Mrzuté tváre ľudí sa začnú vyjasnievať a uponáhľanosť sa zmení na radosť. Teší nás, že medzi nami je veľmi veľa ľudí, ktorým záleží i v dnešnej dobe na šťastí druhých. Našim cieľom je toto dobročinné podujatie rozvíjať i do ďalších rokov a priniesť spolu s Vami pomoc a lásku do príbytkov našich obyvateľov, ktorí to naozaj potrebujú.

Priatelia, budeme veľmi radi, ak i v tomto roku prídete načerpať vianočnú atmosféru v čo najhojnejšom počte a akýmkoľvek spôsobom pomôžete k rozvinutiu tohto podujatia. Každý jeden nápad môže byť drahocennou inšpiráciou pri príprave ďalšieho ročníka. Veríme, že spolu s Vami tento rok pomôžeme rodinám, ktoré si zaslúžia našu pomoc.

 

Komisia kultúry, školstva a športu

Ochrana osobných údajov