Obec Dolná Súča
Dolná Súča

INFORMÁCIE K ZMENÁM, TÝKAJÚCICH SA ZBERU ODPADU

Zhrnutie zmien triedenia a zberu odpadu.

Pravidlá pre domácnosti:
Žlté plastové vrecia, ktoré obdržala každá domácnosť v obci slúžia na tri druhy separovaného odpadu:
- plasty (plastové igelity, plastové obaly, plastové obaly z drogérie a iné)

- tetrapacky (obaly z mlieka a smotany, viacvrstvové obaly, obaly z džúsov a im podobné)

- kovové obaly ( konzervy, plechovice, hliníkové fólie, vrchnáky z fliaš a iné)

Modré plastové vrecia, ktoré obdržala každá domácnosť slúžia prioritne pre :
- papier a lepenka (noviny , časopisy , knihy kartóny a iné)

Sklo a zber skla: sklo sa zbieralo v obci na určených zberných hniezdach, to zostáva nezmenené a naďalej bude možné vyvážať sklo i na tieto zberné hniezda, prípadne na zberný dvor.

Touto cestou žiadame obyvateľov obce a priľahlých častí o trpezlivosť a návyk na nový systém. Žlté a modré vrecia budú pravidelne vyvážané v termíne uvedenom na informačnom letáku, ktorý obdržala každá domácnosť.  Pre správnosť údajov žlté vrecia môžete vyložiť naplnené v termíne 26.04.2024 (piatok ), 24.05.2024(piatok) a 21.06.2024(piatok), modré vrecia v termíne 27.05.2024 (pondelok). Vrecia, ktoré vyložíte na zber v uvedených termínoch Vám budú zamenené za nové vrecia. Príklad: naplním 2 žlté vrecia – dostanem 2 čisté žlté vrecia, naplním 1 modré vrece – dostanem 1 čisté modré vrece.

O ďalších termínoch bude informovať spoločnosť Marius Pedersen. Termíny vývozov pre nasledujúce štvrťroky budú uvedené na stránke obce v časti Odvoz odpadov a vo vývesnej tabuli pred obecným úradom.

Pravidlá pre zberný dvor :
Ak sa rozhodnete ísť na zberný dvor vyviezť do žltého kontajnera plasty, prosím vhadzujte do tohto kontajnera iba plasty nič iné. Rozdiel v zbere pre domácnosti a zbere pre zberný dvor je v tom , že ak sa rozhodnete naplniť žlté vrece na zberný dvor nepatrí do tohto vreca nič iné ako plasty!!!

Papier rovnako môžete vyvážať na zberný dvor, tak ako doteraz.

Kovy a kovový šrot: do kontajnera pre kovy a kovový šrot patrí iba kovový (železný) šrot. Do kontajnera nepatria plechovky a konzervy rovnako aj hliníkové fólie  a obaly tie patria iba do pridelených žltých vriec spomínaných v pravidlách pre domácnosť.

Tetrapacky a viacvrstvové kombinované obaly , prosím nezvážajte na zberný dvor patria do žltého vreca, ktoré je uvedené v pravidlách pre domácnosti!!!

Touto cestou opätovne žiadame obyvateľov, aby sa nesnažili zbaviť akéhokoľvek odpadu inak ako týmto spôsobom uvedeným vyššie. Vážte si životné prostredie a poukazujte na neprispôsobivých obyvateľov , ktorí sa rozhodnú konať protizákonne – vývozom odpadov do prírody a chránených území. Za spoluprácu a pomoc Vám srdečne Ďakujeme.

Dátum vloženia: 10. 4. 2024 14:53
Dátum poslednej aktualizácie: 10. 4. 2024 14:57
Autor: Správca Webu

logo_1-original

tsk_logo-original

akt_unia_miest_2-original

logo_zmos_1-original

dnes, piatok 3. 5. 2024
slabý dážď 21 °C 11 °C
sobota 4. 5. mierny dážď 23/10 °C
nedeľa 5. 5. slabý dážď 21/10 °C
pondelok 6. 5. slabý dážď 21/11 °C

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Projekty NFP - publicita